• כיצד איסוף מידע עסקי משפיע על תעשיית האבטחה

פגישה במשרד מודרני, ייעוץ לקיימות, ניהול אנרגיה
דרישות של לקוחות כוללות לעתים קרובות מורכבויות נוספות מעבר לתכנון ויצירת הבסיס של פרוייקטים. שאל את המומחה - AARON KUZMESKUS - מנהל הערוץ העוסק בתכנון פתרונות אבטחה, טכנולוגיה והיצע בשניידר אלקטריק. ל- Aaron יש ניסיון של יותר מ-15 שנים בתעשיית התקשורת והאבטחה והוא הוביל פרוייקטים גדולים של תשתיות אבטחה עבור סוכנויות ממשלתיות רבות. יש לו תואר ראשון מאוניברסיטת מסאצ'וסטס באמהרסט.

ש. מהו איסוף מידע עסקי?
ת. איסוף מידע עסקי הוא תחום של ניהול נתונים שבו ארגונים ממירים כמויות גדולות של מידע שנאסף לערך עסקי ומאפשרים למידע שמתאים לביצוע להפוך לידע. הספקים והלקוחות שלהם יכולים ליישם את הידע הזה כדי לשפר תהליכי ליבה, ליצור דרכים חדשות לקבלת יתרונות תחרותיים ולהניע עוד רווח לשורת הרווח. ניהול מידע של אבטחה פיסית (PISM) וניתוחים עסקיים הם שני יישומים של איסוף מידע עסקי במרחב האבטחה שתורמים לאבטחה יעילה יותר ולהנעת ערך עסקי.

ש. האם אתה יכול לספק כמה דוגמאות לאיסוף מידע עסקי שמניע ערך מעבר לאבטחה המסורתית?
ת.
ארגון אחד שהשתמש בנתוני בקרת הגישה בכל בוקר כדי לקבוע כמה ארוחות להכין בקפיטריה של החברה, הפחית משמעותית את הבזבוז  שנבע מעלויות המזון שלא נצרך. בדוגמה אחרת, בית ספר השתמש בכרטיסי הכניסה כבכלי חיוב בקפיטריה. הארוחות שבהן בחרו הילדים נרשמו וההורים יכולים היו לעקוב אחר מנהגי האכילה של הילדים, ובכך לשמור עליהם מפני אלרגיות ממזון ולהבין טוב יותר את בחירת הילדים וההקשה על עלויות המזון.

ש. אלו דרישות מיוחדות יש לאיסוף מידע עסקי כדי שאפשר יהיה לממש פתרונות אבטחה?
ת.
לאיסוף מידע עסקי נדרש שהספק של מערכות ופתרונות האבטחה יהיה גמיש ביותר כדי שיוכל לעמוד בצרכים מסוימים ומגוונים של הלקוחות. המשמעות היא שעמידה בתנאים שלהם ומתן תחושת נוחות לכך שאנחנו מציעים את מה שנדרש להם במקום לדרוש מהם שיתאימו עצמם לפתרונות שנקבעו מראש. הדרישות של הלקוחות כוללות רמות גמישות מעבר לפרוייקטי "תכנון ובנייה".

ש. כיצד משתפת Schneider Electric™ פעולה ליצירה של פתרון מותאם אישית לאיסוף מידע עסקי?
ת.
אנחנו מזהים את הנקודות הבעייתיות של הלקוחות ומשתפים עימם פעולה כדי ליצור פתרונות שעולים על ציפיותיהם. אחרי הערכת המצב הקיים של הלקוח וקביעת הסיבה לכך שהבעיה נוצרה, אנחנו מתכננים דרך שבה נגיע למצב עתידי תוך שימוש בתשתית שלנו המונעת על ידי מידע עסקי שנאסף. במקרים רבים, איסוף מידע עסקי יכול להעביר לקוח מהנקודה שבה הוא פותר בעיה בסיסית לשינוי של תהליך ליבה אשר בסיכומו של דבר מספק יתרון תחרותי. מצב זה מוביל לקיימות עסקית בטווח הארוך.

למד עוד על פתרונות האבטחה של שניידר אלקטריק.
למידע נוסף