• שימוש במשאבי הארגון או במיקור חוץ עבור דאטה סנטר?

גבר עם מחשב נייד בדאטה סנטר

Kenneth Johnstone, מנהל הכספים הראשי שנשכר לאחרונה לעבודה בארגון מתרחב של שירותים פיננסיים, השקיע שבועות בעבודה בפיתוח של כמה תרחישים להחזר על ההשקעה (ROI) בדאטה סנטר.

'ניהול תקציב בן 300 מיליון דולר אינו פשוט כמו שחשבתי שיהיה' הוא חשב. הוא לא צפה שמועצת המנהלים תהיה ממוקדת כל כך בנושא זה. 'כל כך הרבה תלוי בהחלטה הזו ביחס ל"בניה לעומת מיקור חוץ" של דאטה סנטר', הוא רטן לעצמו. הוא מתוח בגלל ההצגה שתיערך מחר בפני מועצת המנהלים, אבל הוא בטוח שבנה טיעון משכנע לטובת 'בנייה'.

הוא עושה חזרה על ההצגה שלו בפעם האחרונה. 'מיקור חוץ מציע אפשרות טובה, אבל אנחנו לא מעוניינים לאבד את הכשרונות שכבר יש לנו בחברה. בנוסף, ניהול מיקור חוץ גודל יותר משאבים ממה שרוב האנשים משערים.' הוא יודע שמועצת המנהלים מעונינת במידה הרבה ביותר בהיבטים הכספיים של ההחלטה. 'מנקודת מבט פיננסית טהורה, מיקור חוץ מציע חלופה משכנעת. ואולם . . . בואו נבחן מה המשמעות האמיתית של המספרים ומה עלולה להיות העלות הנסתרת'.

כשהבחין בשעה, Ken החליט שעכשיו כבר לילה ונסע לביתו לישון כמה שעות.

כעת הבוקר של היום הגדול. Ken פוסע הלוך וחזור במסדרון. הוא כבר הוצג בעבר בפני מועצת המנהלים, אבל הבטן שלו קצת מסתובבת. כולם מחכים ל- Liz, יושבת רוש מועצת המנהלים. בזבוז הזמן שלה הוא רעיון רע. כאשר Ken נכנס לחדר, הוא משיל מעליו את הדאגה, ומחליף את המתח שלו באנרגיה חיובית. אחרי הכל, הוא מוכן והוא מכיר את הנושא שעליו הוא עומד לדבר.

 
Liz נכנסת ואחרי התלוצצות קצרה וידידותית, Ken מתחיל לבנות את הטיעון לבניית דאטה סנטר חדש. חלק מהמידע שהוא הציג הופק מנייר העמדה של שניידר אלקטריק שהוא הוריד בחינם מהאתר. המידע שהוא אסף מדגים כיצד בנייה עם תשתית מודולרית, ניתנת לשדרוג ומתוקננת מורידה את הוצאות ההון (CAPEX) ואת הוצאות התפעול (OPEX). במועצת המנהלים מרוצים מכך שבבניית דאטה סנטר חדש יחסכו על פני 10 שנות חיים 20% מעלות הבעלות הכוללת (TCO) בהשוואה למיקור חוץ. בסוף הפגישה, Ken מקבל הנהוני ראש חיוביים וברכות בלחיצות יד.
 
מנהלי כספים ראשיים כמו Ken צריכים לקחת בחשבון שהדרישות של העסק שלהם יכולות להיות ייחודיות ושגישת 'מידה אחת מתאימה לכולם' עלולה שלא להתאים להם. התוכן של ההובלה המחשבתית של שניידר אלקטריק יכול לעזור לחברות לקבל החלטות מוצקות לגבי השקעה בתשתית פיסית.
 
התניית פטור: שניידר אלקטריק היא ספקית ראשית של תשתית פיסית לחברות של חוות אירוח. אנחנו לא מוטים לבעלות או למיקור חוץ של מרכזי נתונים. המאמרים הטכניים וההובלה המחשבתית שלנו מיועדות רק לעזור לך להחליט ולהקל עליך ככל האפשר לנהל את העסק שלך ולזכות ביתרון תחרותי.

למידע נוסף בנוגע לתכנון דאטה סנטר, הורד את המאמר הטכני של שניידר אלקטריק "שיקולים לגבי הבעלות לעומת מיקור החוץ של תשתית פיסית של דאטה סנטר" (Considerations for Owning versus Outsourcing Data Center Physical Infrastructure).
למידע נוסף
Nos conseillers sont disponibles pour répondre à vos questions de 8h00 à 18h00 du lundi au vendredi toute l'année.