ברוכים הבאים לאתר האינטרנט של Schneider Electric

ברוכים הבאים לאתר שלנו.

באפשרותך לבחור מדינה אחרת כדי להציג את המוצרים הזמינים, או לעבור לאתר האינטרנט הגלובלי שלנו לקבלת פרטי החברה.

בחר מדינה אחרת או אזור אחר

  • מה חברות החשמל צריכות לדעת בנוגע לרשת החכמה

  קווי אספקת חשמל מול קו הרקיע של עיר
  המיזוג של IT ו- OT.

  המטרה של כל חברת חשמל שמשקיעה בטכנולוגיה של Smart Grid היא להשיג נצילות גבוהה יותר וביצועים אמינים. בלב המהפכה הזו עומד המיזוג של טכנולוגיית התפעול (OT) עם טכנולוגיית המידע (IT), אשר גורם לשינויים בכל היבט של תפעול חברת התשתית.

  הבנת הדינמיקה של OT ו- IT.

  במושגים בסיסיים טכנולוגיית OT מרכיבה את היישומים של התשתית הפיזית ברשת וטכנולוגיית IT היא הממשק האנושי שמאפשר קבלת החלטות מהירות מתוך מודעות.

  הרשת החכמה משנה כיום את תפעול הרשת ודוחפת את טכנולוגיית IT אל מעבר לגבולות המסורתיים שלה אל תוך טכנולוגיית OT, בקצב ראוי לציון. הגידול בהפיכת הרשת למודרנית מניע את הדרך שבה חברות החשמל פורשות ציוד ואוטומציה בהשפעת המגמות הבאות:

  • צמיחה נמשכת בפרישת OT
  • מימוש נמשך של טכנולוגיית IT כדי ליצור מודלים של מערכות חלוקה, לנטר ולנהל אותם
  • דרישה דחופה לשלב את רשתות IT ו- OT

  שילוב IT ו- OT

  המשמעות של מיזוג IT ו- OT היא שילוב יישומים והתקנים בדרכים חדשות וחיבור בין מערכות שפעלו בעיקר באופן מבודד. עם הגידול במספרי ההתקנים והעלייה בפונקציונליות, החיבור של המערכות מציב את האינטגרציה ברמה חדשה.

  למענה לצורכי רשת החלוקה המשולבת IT/OT נדרשים התפתחויות בתקשורת, עמידה בתקנים מורחבים והתמקדות בארכיטקטורה ואבטחה. הנקודות שאותן יש לשקול כוללות:

  • תקשורת ופרוטוקולים - עולם IT/OT המשולב כרוך בארגון על של רשתות המשלב תשתיות פרטיות וציבוריות וממזג טכנולוגיות פתוחות מבוססות תקנים כגון IP עם פתרונות ישנים קיימים. חברות החשמל הפעילות לא יכולות להרשות לעצמן לתכנן את תשתית התקשורת שלהן מנקודת אפס. עם זאת, חשוב לשמור את הפרמטרים שתומכים בטכנולוגיית OT ביישומים קריטיים לביצוע המשימה, על מנת להבטיח אמינות, זמינות, אבטחה וביצועים ניתנים לחיזוי.
  • תקנים - פיתוח תקנים של יכולת פעולה ממלא תפקיד חשוב בתמיכה בהפיכת הרשת למודרנית. קבוצות ארציות, תעשייתיות ומסחריות תורמות כולן למיסוד של הגדרות ומפרטים לחיבור התקני רשתות. תהליכים לסגירת הפערים קיימים כבר בתקנים העדכניים.

  • ארכיטקטורה - בנוסף למענה לדרישות המרכזיות של אמינות, אבטחה וביצועים, ארכיטקטורת IT/OT החדשה של רשת חכמה חייבת לתמוך באינטגרציה של המערכות הארגוניות הקיימות בתוך סביבת יצירת המודל, הניטור והניהול של רשת. כמו תשתיות תקשורת, גם חברות התשתית לא יכולות להרשות לעצמן לממש את הארכיטקטורה שלהן מהתחלה. ואולם, קיימות מפות דרכים שפעולתן הוכחה בתעשייה שיכולות לסייע לחברות תשתית להתנהל בתוך תהליך התכנון.

  מעבר לפעולת רשת חכמה

  המעבר לשימוש ברשת חכמה הוא "התפתחות", לא "מהפכה". השינוי מתחיל במודעות פשוטה לגבי ההשפעה המשמעותית שיש למערכת IT על ציוד התפעול.

  לאחר מכן, יש הכרה בצורך ליצור מפת דרכים ברורה לטווח הארוך למען רשת חכמה יותר. כשמפת הדרכים משמשת מדריך, גישה של מיזוג IT/OT תאפשר לאנשי הצוות של חברת התשתית לפרוש כל פרוייקט של יישום המודרניזציה ברשת, כחלק משלם מחובר.

  לבסוף, אנשי הצוות של חברת התשתית צריכים לשקול בקפדנות את ההחלטות הקשורות במערכות הרשת. פרישה של מערכת מתקדמת לניהול חלוקה (ADMS) תעזור לחברת תשתית להצליח בהאצת טכנולוגיית IT/OT.

  מידע נוסף לגבי ההכנה של רשת חכמה אפשר למצוא במאמר הטכני 'כיצד המיזוג של IT ו- OT מאפשר את הפיתוח של רשת חכמה'
  למידע נוסף
  Nos conseillers sont disponibles pour répondre à vos questions de 8h00 à 18h00 du lundi au vendredi toute l'année.